Віктор Тіткін

Віктор Тіткін

Заслужений артист України (1983).

Народився у Краснодарському краї. Дитячі і юнацькі роки пройшли на Донеччині, у Горлівці, де школярем був солістом ансамблю «Веселка», а у 17 років став лауреатом першої премії   Республіканського конкурсу в Києві.
Протягом 1968-1973 років навчався у Київській державній консерваторії імені П.І. Чайковського, і ще студентом його запросили працювати до Київського театру оперети.

З 1975 року Віктор Тіткін – соліст Київської державної філармонії (нині – Національна філармонія України). Великими творчими досягненнями молодого співака стали перемога у Всесоюзному конкурсі вокалістів (1977) і нагородження премією імені О. Бойченка (1979). Концерти і гастролі В. Тіткіна проходили не лише в Україні – йому аплодували слухачі у більш ніж 20-ти країнах світу, зокрема, в Австрії, Німеччині, Франції, Угорщині, Індії, Пакистані, США тощо. На Українському радіо співак здійснив понад 100 фондових записів творів українських композиторів і народних пісень. Випустив 3 грамплатівки на фірмі «Мелодія», а студія «Укртелефільм» зняла про творчу діяльність В. Тіткіна два фільми-концерти – «Співає Віктор Тіткін» і «Вічний подвиг».

Артист має голос баритон широкого діапазону і красивого тембру, що дозволяє йому виконувати твори як композиторів-класиків Західної Європи, так і вітчизняних авторів, сучасних композиторів, народні пісні. Він був першим виконавцем багатьох нових творів українських композиторів, неодноразово брав участь в озвученні художніх і документальних фільмів на музику І. Карабиця, Є. Станковича, І. Поляруша та інших. Крім цього, артист виконує головні партії в операх «Євгеній Онєгін» П. Чайковського, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Наталка Полтавка» М. Лисенка, виступає із сольними концертними програмами, а також у супроводі ансамблів «Рідні наспіви» і «Дивограй».  Багаторічним партнером співака по сцені є його дружина, піаністка Неліда Афанасьєва.

Концертну діяльність Віктор Васильович Тіткін успішно поєднує із викладацькою роботою на посаді професора Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.


Найближчі події