Брамс, Бріттен. Володимир Сіренко, Алія Акбергенова (фортепіано)
Брамс, Бріттен. Володимир Сіренко, Алія Акбергенова (фортепіано)

10-01-2018

Йоганнес Брамс і Бенджамін Бріттен – представники двох різних епох і національних шкіл. Тим не менше, в світовій концертній практиці часто зустрічаються програми, де виконавці ставлять твори цих композиторів поруч. Очевидно, за принципом контрасту, а не стилістичної подібності. Втім, відомо, що Бріттен був палким прихильником німецької музики: Бетховена, Малера, Берга, зокрема і Брамса.

«Варіації і фуга на тему Перселла», або «Путівник по оркестру для молоді» - один з найпопулярніших творів Бріттена. Цікаво, що написаний він на замовлення англійського Міністерства Просвіти і призначений для ознайомлення слухачів із тембровими можливостями симфонічного оркестру. Головна тема у кожній наступній варіації проходить у різному тембровому забарвленні, поступово опускаючись із найвищих регістрів (флейта піколо) до найнижчих (туба), врешті, проводиться в ударних. Таким чином, композитор демонструє віртуозні можливості всіх оркестрових груп й водночас створює своєрідну галерею портретів, об’єднаних дотепним сюжетом.

«Diversions для фортепіано (лівої руки) з оркестром» було написано англійським композитором для відомого ліворукового піаніста Пауля Вітгенштейна, брата філософа Людвіга Вітгенштейна. В ролі солістки у київському концерті виступить Алія Акбергенова, молода, але вже визнана за кордоном українська піаністка, лауреатка міжнародних конкурсів у Франції, Італії, Великобританії й Австрії. Акомпонуватиме Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України під орудою Володимира Сіренка. Алія народилася в Києві. Закінчила навчання в музичному училищі ім.Р.Глієра і Національній музичній академії України ім.П.Чайковського. Відтак продовжила навчання в Австрії.

Брамс – його Симфонія №3, фа мажор – прозвучить у другому відділенні концерту. У першій частині твору (Allegro con brio), присвяченого відомому диригенту і піаністу Гансу фон Бюлову, композитор нібито зашифрував у літерних позначеннях нот (f – as – f) свій юнацький девіз «вільний, але веселий» (frei aber froh). Цей же мотив із трьох нот з’являється й у четвертій частині симфонії, створюючи своєрідну арку.

Квитки продаються у касі філармонії -(044) 278-16-97,
в театральних касах м.Києва
та онлайн:
Найближчі події