Концерт пам’яті жертв Голодомору в Україні
Концерт пам’яті жертв Голодомору в Україні

21-11-2017

25 листопада у філармонії відбудеться концерт пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-33 років. Участь бере Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України (диригент – Роман Кофман).

Справжньою мистецькою подією вечора стане світова прем’єра твору нашого сучасника, київського композитора Олександра Родіна. Реквієм для солістів, хору і оркестру написаний кілька років тому, а тепер його буде представлено на суд публіки. Що спонукало автора звернутися до цієї теми коментує він сам:

– Про Голодомор в Україні я чув ще від своєї бабусі (хоч і напівпошепки, бо за радянських часів про це можна було говорити лише так). Її рідна сестра і ще багато наших родичів померли від голоду… Ці розповіді заплямувалися у моїй свідомості чорною повістю. Але мій Реквієм не присвячений безпосередньо пам’яті подій тих страшних років. Мій твір – це спроба фіксації відчуття душі, яка щойно опинилася за межами земного життя. Її непокора і, водночас, поступове упокорювання самому фактові смерті, її благоговіння і разом з тим жах перед величчю вічності; протистояння і жага заглянути в безодню. Про це повинна сказати музика, хоч, безумовно, кожен почує «своє».

До теми Голодомору зверталися чимало українських митців. Я впевнений, що всі вони намагалися бути відвертими у прояві своїх почуттів, але повинен визнати, що хвиля зацікавлення цією темою в останні роки дійсно більше нагадує перегони. Мені не хотілося б аби мої роботи сприймалися під кутом загальномасового кон’юнктурного ентузіазму, тому я навмисно уникаю будь-яких прямих присвячень.
Щоправда, зараз працюю над монооперою за п’єсою відомого українського драматурга Неди Неждани «Голос тихої безодні». Дія цієї п’єси відбувається саме за часів колективізації та голодомору.

Квитки на концерт продаються у касі філармонії - (044) 278-16-97,
в театральних касах м.Києва
та онлайн
Найближчі події