Онлайн концерт: Шуберт, Мендельсон, Пуленк. Симфонічний оркестр НФУ
Онлайн концерт: Шуберт, Мендельсон, Пуленк. Симфонічний оркестр НФУ

19-02-2021 19:00

19

лютого

академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України під орудою головного диригента Миколи Дядюри представить музику ХІХ-ХХ століть, а саме – твори Франца Шуберта, Фелікса Мендельсона-Бартольді та Франсіса Пуленка. Зокрема, звучатиме Концерт для клавесина з оркестром Франсіса Пуленка, де сольну партію виконає Наталія Сікорська.

1928-го Пуленк створив цей Концерт на замовлення польської виконавиці Ванди Ландовської та для її, спеціально для неї виготовленого, клавесина. Наталія Сікорська зазначає:

«

Сам Пуленк вважав, що у роки написання цього концерту він почав власний період

великого стилю

. Дійсно, концерт має неокласичні риси, але тут музична мова Пуленка – абсолютно сучасна, форма твору – своєрідна, оркестровка – пишна та колоритна. На мою думку, композитор веде діалог із минулим через музичні алюзії. Зокрема, у вступі можна почути натяк на останню “Лондонську” симфонію Гайдна, у фіналі – заключні алегро італійських сонат чи французьких сюїт та дотепну квазіцитату із “Жарту” Баха, а в одній із тем другої частини – мелодію старовинної французької різдвяної пісні…

1948-го, під час гастролей у Сполучених Штатах Америки, Пуленк виконав саме цей твір, щоправда, на фортепіано. Є запис. Його виступ відбувся 14 листопада у залі нью-йоркської філармонії, оркестром тоді керував Дімітрі Мітропулос. Спираючись на цю авторську версію, із захватом готуюсь виконати сольну партію в Концерті. Адже, твір Пуленка – особливий випадок, коли сучасний підхід до клавесина, дозволяє розкрити всі можливості інструменту. До речі, гратиму максимально наближено до початкового варіанту твору, який додає смислу присутності соліста».

Насолоджуйтесь вишуканою класикою у неперевершеному виконанні та приєднуйтесь до онлайн трансляції концерту із Колонного залу імені Миколи Лисенка наживо 19 лютого. Початок о 19:00.

Програма:

Ф. Мендельсон-Бартольді. Увертюра «Казка про прекрасну Мелузіну»

Ф. Пуленк. «Сільський» концерт для клавесина з оркестром, FP 49

Ф. Шуберт. Симфонія № 2 сі-бемоль мажор, D 125

Про доступ до онлайн трансляцій концертів.

Щоб слухати вишукану класику та улюблених виконавців наживо під час онлайн трансляцій концертів у Колонному залі імені Миколи Лисенка потрібно:

1. Оплатити доступ до онлайн трансляції.

2. Отримати електронний лист із персональним лінком на платформу перегляду.

3. Якщо ви не отримали лист із персональним лінком, перевірте папку «

Спам

». У разі неотримання листа, напишіть повідомлення на адресу технічної підтримки: help@mticket.com.ua.

4. Мати мережу Інтернет, щоб дивитися концерт наживо.

5. Якщо відбулася зупинка сигналу із платформи, оновіть, будь ласка, лінк у браузері Інтернет доступу. Також не забувайте натискати ліворуч трикутник

Play

для відтворення трансляції.

6. Якщо все ж таки виникли технічні проблеми, напишіть, будь ласка, у службу підтримки – чат Контрамарки, який можна знайти на екрані поруч із плеєром відтворення або зверніться у приватному повідомленні на сторінці фейсбук

@philukr

(Національна філармонія України) із зазначенням електронної адреси, на яку Ви отримували квиток доступу.

Вартість квитків: 50 грн - 50 грн

Найближчі події