Онлайн концерт: «МИ Є!». Ансамбль «Київська камерата»
Онлайн концерт: «МИ Є!». Ансамбль «Київська камерата»

03-06-2022 17:00

Онлайн концерт: «МИ Є!». Ансамбль «Київська камерата»

03 червня Національна філармонія України транслюватиме концерт «МИ Є!»

Національного ансамблю солістів «Київська камерата» онлайн наживо із Колонного залу імені Миколи Лисенка.

Диригент – ОЛЕГ МАРИНЧЕНКО

Солісти – заслужені артисти України ДМИТРО ТАВАНЕЦЬ (фортепіано),

КИРИЛО БОНДАР (скрипка),

лауреат міжнародних конкурсів ДМИТРО КУЗЬМІН (флейта)

«Ми є!» – твір Юрія Шевченка, що є парафразом на тему Національного Гімну України на музику Михайла Вербицького.

У концерті представлено музику практично всіх поколінь українських композиторів, починаючи від видатного Бориса Лятошинського, одного з основоположників національного музичного модернізму. Це й вірний авангардизму від першої до останньої ноти композитор-шістдесятник Володимир Загорцев. Епіко-драматичний Євген Станкович. Лірична Ганна Гаврилець, що нещодавно відійшла у засвіти. Наймолодший у цій неперевершеній когорті митців – Золтан Алмаші – поділився історією створення свого твору із загадковою назвою «РеФаРеФа», що прозвучить:

– Був спекотний травневий день 2015 року. Я йшов містом, як мене раптом хтось покликав з машини, що зупинилась поблизу. Це була Мирослава Которович. Я сів у її машину з приємною прохолодою, і вислухав її ідею щодо наступного концерту. Ідея полягала в тому, щоб кілька композиторів написали по варіації на тему Антона Діабеллі для її струнного ансамблю "Артехатта". Діабеллі, австрійський композитор і авторитетний музичний видавець першої половини 19 століття, був ще й знаним благодійником і волонтером своєї епохи. Він задумав цікаву акцію: замовив провідним композиторам того часу написати варіації на свою тему, щоб згодом видати їх, а зібрані кошти пожертвувати у фонд ветеранів, вдів та сиріт наполеонівських воєн. Акція мала успіх. Тоді як Бетховен, взявши участь в акції, вийшов за її межі та написав свій знаменитий масштабний варіаційний цикл. Мирослава згадку про цю історичну подію прив'язала до наших часів, і теж влаштувала благодійний концерт на підтримку воїнів АТО та їхніх сімей. Я, хоч і не Бетховен, але також вийшов за рамки замовлення, і написав п' єсу на 7 хвилин замість короткої варіації. Музика виникла з «топтання» на нотах ре і фа. Варіація на тему Діабеллі там теж є, у коді. Присвятив п' єсу пам'яті загиблих у боротьбі з російською агресією. На жаль, ця тема мегаактуальна й сьогодні.

Програма:

А. Гаврилець – «До Марії» для струнних

Б. Лятошинський – Сюїта на українські народні теми для струнного квартету, тв. 45

В. Загорцев – Камерний концерт № 2 для скрипки, фортепіано і струнних

З. Алмаші – «РеФаРеФа» для струнних Є. Станкович – Камерна симфонія № 3

для флейти і 12-ти струнних

Ю. Шевченко – «Ми є» для струнних

Насолоджуйтесь вишуканою музикою у неперевершеному виконанні та приєднуйтесь до онлайн трансляції концерту із Колонного залу імені Миколи Лисенка наживо 03 червня. Початок о 17:00.

Про доступ до онлайн трансляцій концертів.

Щоб слухати вишукану класику та улюблених виконавців наживо під час онлайн трансляцій концертів у Колонному залі імені Миколи Лисенка потрібно:

1. Оплатити доступ до онлайн трансляції та отримати електронний лист із персональним лінком на платформу перегляду.

2. Якщо ви не отримали лист із персональним лінком, перевірте папку «Спам». У разі неотримання листа, напишіть повідомлення на адресу технічної підтримки: help@mticket.com.ua.

3. Якщо відбулася зупинка сигналу із платформи, оновіть, будь ласка, лінк у браузері Інтернет доступу. Також не забувайте натискати ліворуч трикутник Play для відтворення трансляції.

4. Якщо трансляція взагалі не вдтворюється на платформі, напишіть одразу повідомлення на електронну пошту підтримки трансляції філармонії – helpstream.nfu@gmail.com, вказавши електронну адресу, на яку Ви отримали квиток доступу до онлайн трансляції концерту.

Вартість квитків: 100 грн - 100 грн

Найближчі події