200-400 грн
La Mer Симфонічний оркестр НФУ
18 октября 2024

La Mer Симфонічний оркестр НФУ

Продажа билетов остановлена
Но вы можете посмотреть другие события категории «РЕКОМЕНДУЕМ»
200-400 грн

Національна філармонія України
Володимирський узвіз, 2

О событии

18 жовтня 2024 року
LA MER
АКАДЕМІЧНИЙ СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР
НАЦІОНАЛЬНОЇ ФІЛАРМОНІЇ УКРАЇНИ
НАТАЛІЯ СТЕЦЬ диригентка
РОМАН ЛОПАТИНСЬКИЙ фортепіано
Концерт веде ТЕТЯНА НОВИЦЬКА

І відділ

Г. Ляшенко (1938–2017) – Симфонієта № 2

М. Равель (1875–1937) – Концерт № 1 G–Dur для фортепіано з оркестром, М. 83
І. Allegramente
ІІ. Adagio assai
ІІІ. Presto

ІІ відділ

К. Дебюссі (1862–1918) – La Mer / Море, три симфонічні ескізи для оркестру, L. 109
I. De l'aube a midi sur la mer
II. Jeux de Vagues
III. Dialogue du Vent et de la Mer

В основі концерту — водна стихія. Симфонічні ескізи “Море” Клода Дебюссі — яскраве модерністське полотно, що по-різному змальовує морські маси залежно від часу доби, вітряності та — настрою споглядальника. Французький композитор по-особливому любив водну стихію. Своє зачарування він втілив у симфонічних ескізах, обʼєднаних назвою “Море”, що полонить різноманіттям настроїв та відчуттів. Так само, як море складається з великої кількості хвиль, у музиці Дебюссі — безліч коротких мелодій, що швидко міняють одна одну, безліч оркестрових барв та гармоній, за якими уявляєш вічний та безперервний потік та оновлення. 

Фортепіанний концерт Моріса Равеля сам композитор із притаманною йому легкістю пропонує сприймати, як “не більше, ніж розвагу”. Елементи джазу та баських народних пісень, яскраве оркестрове звучання та енергійні стрімкі пасажі — все ж не лише акустично привабливе звучання Концерту приносить задоволення від слухання, а й композиторська майстерність та глибина висловлювань. Солістом виступить піаніст Роман Лопатинський — визнаний музикант як в Україні, так і закордоном.  

Геннадій Ляшенко – представник українського модернізму, який, через радянські репресії, цензуру та пропаганду, що почалися у 1920-х, уповні зміг розкритися лише у 70-80-х роках. Його музика — це спроба вибудувати ідеалістичний, гармонійний світ серед зіткнень протилежностей та загострення протиріч. Його Симфонієта №2 демонструє, на основі чого композитор вибудовує цілість свого художнього світу — вікова традиція класичної музики, модерністькі пошуки нового, українська традиційна музика тощо. 
Предварительный заказ