About the show
СВЯТВЕЧІР У ФІЛАРМОНІЇ
Київський камерний оркестр
Наталія Пономарчук диригентка
Камерний хор “Київ”, керівник Микола Гобдич
Мар`яна Головко вокал
Тетяна Жук-Сєдова орган
Концерт «Святвечір у філармонії» даруватиме святковий настрій, відчуття власної національної ідентичності й одночасно приналежності до західноєвропейської ойкумени, де все народжується і продовжується, а ми частина цього океану.
Головна диригентка Київського камерного оркестру Наталія Пономарчук для початку програми обрала найбільш відомий і часто виконуваний твір – Сюїту «Музика на воді» Г.Ф. Генделя. Ця парадна музика барокової доби була присвячена довгому і пишному святкуванню королівського двору. Це розважальна музика, але в найкращому її сенсі. Саме в епоху бароко композиторам вдавалося написати найбільш святкову музику, яка повинна була гармонізувати людину, радісно переживати буття і з’єднувати її з Богом. А з цією радістю бути живим і жити вічно.
Яскравий Концерт № 4 для органу і струнного оркестру Генделя, який є винахідником цього жанру – незвичний твір у стінах філармонії і одна з родзинок цього концерту.
Більш гармонійної музики, ніж Serenata notturna В.А.Моцарта, годі й шукати. Вона так само гармонійно продовжить Генделя і святковий настрій.
Наступним прозвучить знаменитий «Канон» Й. Пахельбеля – такий собі кришталевий човен, який курсує між століттями, країнами, народами.
До української музики перейдемо через до-мажорну Симфонію Максима Березовського з її моцартівським характером.
Спеціальний гість концерту – Камерний хор «Київ» під орудою Миколи Гобдича виконає духовні хори, які традиційно співаються о цій порі.
У наш час перейдемо через твір Валентина Сильвестрова «The Messenger» – інтимну розмову з жінкою, яку він кохав і втратив, але перемагає його свята віра в те, що її душа перебуває в гармонії світу там, де існує прекрасна музика і насамперед музика Моцарта.
Звучатимуть цього вечора старовинні і сучасні різдвяні колядки. Зокрема, Мар’яна Головко співатиме «Дві колядки» для голосу та камерного оркестру Вікторії Польової. Авторка буде присутня у залі.
Й, звісно ж «Ми є!» Юрія Шевченка. Адже ідея цієї програми від першого звуку до останнього, – приводить до радісного ствердження, що «Ми Є!» і нам важливо це почути у святвечір один від одного.
Програма:
Г.Ф. Гендель Фрагменти з Сюїти “Музика на воді” № 1 для оркестру F–Dur та Сюїти “Музика на воді” № 2 для оркестру D–Dur
Концерт № 4 для органу F–Dur
В.А. Моцарт Серенада № 6 | «Serenata notturna» для оркестру D–Dur
Й. Пахельбель Канон D–Dur
М. Березовський Симфонія C–Dur
Піснеспів «З нами Бог!» із Різдвяної утрені, гармонізація П. Турчанінова
В. Степурко Різдвяний тропар для мішаного хору
В. Сильвестров The Messenger/ Вісник-1996 для струнного оркестру і фортепіано
Колядка «Нова радість стала», обробка К. Стеценка
Щедрівка «Небо ясні зірки вкрили»
О. Нижанківський Бог ся рождає
Ф. Грубер Свята ніч, обробка О. Бондаренка
М. Леонтович Щедрик
Колядка «Будьте здорові», обробка М. Гобдича
В. Польова Дві колядки для голосу та камерного оркестру
Ю. Шевченко Ми є! парафраз на тему Національного Гімну України
18.30 Дійство перед концертом Інеса Порошина фортепіано
Програму веде Світлана Корецька
Олександр Співаковський режисер