200-500 грн
Катерина Тітова Михайло Захаров
28 лютого

Катерина Тітова Михайло Захаров

200-500 грн

Національна філармонія України
Володимирський узвіз, 2

Замовити квитки на "Катерина Тітова Михайло Захаров"

Тривалість події — 120 хвилин.

Про подію

28.02.2024
Катерина ТІТОВА, фортепіано  
Михайло ЗАХАРОВ, скрипка

Київський камерний оркестр,  диригентка Наталія ПОНОМАРЧУК

Програма презентує різні грані німецької музикивід традицій романтизму до експериментальної нововіденської школи.

Скрипкові твори у доробку німецького романтика Фелікса Мендельсона поодинокі, адже як першокласний піаніст, він віддавав перевагу фортепіанному жанру. Центральний твір програмиКонцерт для скрипки і фортепіано з оркестром у виконанні солістів Катерини Тітової, фортепіано та Михайла Захарова, скрипка.

Це один з останніх і найбільш зрілих інструментальних опусів композитора, в якому зосереджені характерні риси його творчості: пісенний ліризм тем, романтичне тонке відчуття природи, іскриста скерцозність. Разом з тим у творі Мендельсон досяг високої драматичності, що зближує його з бетховенською симфонічною традицією.

«Зігфрід-ідилія» – один із небагатьох неоперних творів Ріхарда Вагнера. Втім, як бачимо, і тут не обійшлося без образу головного героя знаменитої вагнерівської оперної тетралогії. Твір створено 1869 року до дня народження другої дружини композитора, Козіми Вагнер, доньки Ференца Ліста. Цього ж року у подружжя народилася третя дитинасин, якого назвали Зігфрідом. Тож твір дуже символічний для композитора

Langsamer Satz Антона Веберна дає ясне уявлення про ту романтичну традицію, від якої відштовхувалися у своїх музичних пошуках Арнольд Шенберг та його учні-послідовники, що сформували нововіденську школу. Цей опус митець написав незадовго від початку занять композицією в Шенберга, тож його стиль ще тільки формувався. Композиція зачаровує слухача урочистим ліризмом своєї музики, безпосередністю звучання та строгістю форми.


Програма:
Р. Вагнер «Зіґфрід-ідилія»
А. Веберн Langsamer Satz

Ф. Мендельсон
Симфонія для струнних
Концерт для скрипки і фортепіано з оркестром
Попереднє замовлення