190-350 грн
Україна незламна
24 лютого

Україна незламна

190-350 грн

Національна філармонія України
Володимирський узвіз, 2

Замовити квитки на "Україна незламна"

Тривалість події — 120 хвилин.

Про подію

24.02.2024
АКАДЕМІЧНИЙ СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР
НАЦІОНАЛЬНОЇ ФІЛАРМОНІЇ УКРАЇНИ
 Диригент Сергій Голубничий
Дмитро Ткаченко, скрипка

Концерт Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України відкриє бетховенська Увертюра Леонора №3 (1806), яка вважається однією з найбільш монументальних увертюр в історії музики та завершується ствердженням свободи.


Українська музика буде репрезентована творами двох сучасних композиторів: Євгена Станковича та Вікторії Польової.


«Допоки живе людина, для неї музика вічна. Коли людини немає – я не знаю, хто визначатиме вічність чи не вічність музики», – говорить один із провідних українських композиторів Євген Станкович, який залишився в Києві та продовжує творити під регулярними російськими бомбардуваннями української столиці. Як і відомий київський композитор Валентин Сильвестров, Станкович – учень композитора-модерніста Бориса Лятошинського, якого радянська влада утискала у творчих проявах й лише зараз європейський слухач відкриває для себе цю постать та його твори.  


Вершиною інструментальної творчості Станковича є Другий скрипковий концерт (2006). Трагедійне наповнення зближує цей твір із такими жанрами, як сповідь і навіть реквієм. Твір був написаний невдовзі після подій 2004 року, відомих як «Помаранчева революція»: ще тоді український народ показав свою незгоду із наступом на демократичні цінності, які продовжує захищати і зараз.


Не залишала Київ з перших днів війни і композиторка Вікторія Полева. Її «Bucha. Lacrimosa» – оплакування, увічнення у мистецтві пам’яті про сотні мирних жителів, закатованих росіянами у березні 2022 в передмісті Києва – містечку Буча.


У фіналі музика сучасної французької композиторки Камій Пепан «На вістрі бурі», натхненна швидкоплинними світловими спалахами, які знаменують розпал нестримного буревію. Втім, композиція дуже точно резонує зі станом, в якому зараз перебувають українці, а, зрештою, і весь світ – балансуючи на межі, в очікуванні переламного моменту. 


Програма:
Л. Бетховен  Увертюра «Леонора» № 3
Є. Станкович  Концерт № 2 для скрипки з оркестром
В. Полева  «Bucha. Lacrimosa» 
К. Пепан  «На вістрі бурі»

Трансляція на Philharmonie Live 
У партнерстві з Паризькою філармонією в межах місії підтримки українських музикантів.
За підтримки Посольства Французької Республіки та Французького Інституту в Україні
Попереднє замовлення